58-580 Szklarska Poręba, ul. 1 Maja 66a

(+48) 726 541 852 tygiel.val@gmail.com

Na skróty

Gry i biesiady

POSZUKIWANIE SKARBU - gra terenowa

Dla grup młodzieży oraz dorosłych organizujemy w Osadzie niezapomnianą imprezę integracyjną, zawierającą elementy przygody i fantastyki!

Na terenie skansenu zostaje ukryta tajemnicza skrzynia ze skarbami. Grupa otrzymuje zaszyfrowaną wskazówkę, która prowadzi ją do kolejnych zagadek. Uczestnicy, aby dotrzeć do skarbu, muszą używać nie tylko siły mięśni, ale przede wszystkim wykazać się myśleniem kreatywnym i abstrakcyjnym!

Gra jest tak skonstruowana, że jej rozwiązanie jest możliwe tylko i wyłącznie wtedy, gdy uczestnicy ze sobą współpracują. Stanowi to doskonałą możliwość zintegrowania grupy, ponadto rozwija takie cechy jak: koncentracja, kreatywność, praca w grupie, współzawodnictwo czy zręczność.

Oprócz rozwiązywania zagadek, uczestnicy korzystając z warsztatów muszą wykonać pewne przedmioty, bez których wydobycie skarbu jest niemożliwe.

Nagrodą za poniesiony trud jest tajemniczy skarb, który niejednemu poszukiwaczowi spędzał sen z powiek! 🙂

Czas trwania gry to dwie godziny (wliczając w to czas na zwiedzanie osady wraz z przewodnikiem, w celu zapoznania się z topografią terenu).

  Gra terenowa tylko i wyłącznie dla grup zorganizowanych.  

POTYCZKI WALOŃSKIE   

 

  Potyczki Walońskie to gry i konkursy dla młodzieży,dorosłych i grup mieszanych. Utrzymane w średniowiecznym  klimacie zabaw plebejskich na wesoło. Wybrane konkurencje wzorowane są na zdaniach, jakie musieli
wykonywać czeladnicy walońscy, podczas egzaminu na wyższy stopień wtajemniczenia. W czasie potyczek dwie rywalizujące drużyny wykonują szereg pociesznych konkurencji: budują walońską
przeprawę przez torfowiska, rozwiązują własnym ciałem węzeł gordyjski, lub muszą zdominować kamiennych ludzi czy rozwiązać gliniane kalambury. Zabawy i gry są dostosowane do uczestników

 Gra terenowa tylko i wyłącznie dla grup zorganizowanych.  

 

 

BIESIADA PRZY OGNISKU

Po zwiedzaniu grupa może odpocząć przy ognisku, gdzie uczestnicy korzystają z własnego prowiantu lub kateringu na miejscu.
Do wyboru:

Kiełbasa regionalna – 8 zł porcja 150 g

Kaszanka krupniok  – 7 zł porcja 150 g

Karczek – 12 zł porcja 200 g

Bigos Waloński – 15 zł porcja 250 g

 Dla Jaroszy

Serki oscypki grillowane - 10 zł porcja 150 g

Szaszłyki jarskie – 10 zł porcja 150 g

Dodatki: chleb, musztarda, keczup, talerzyki i sztućce jednorazowe. Przygotowanie ogniska wliczone w cenę menu.

Kawa, herbata i napoje chłodzące - możliwość nabycia w punkcie gastronomicznym w Osadzie.

 

Koszt przygotowania ogniska  jest ustalany indywidualnie.